Hogyan lendülj át karrierközepi válságodon

Hogyan lendülj át karrierközepi válságodon

Fürst Petra • aug. 12, 2020

A kapuzárási pánik mindannyiunk számára ismert kifejezés, amelynek megelőzésévelvagy kezelésével kapcsolatban már számos életvezetési tanácsot olvashattunk. Azonbanmi a helyzet akkor, ha ez a válság a pályafutásunk egy bizonyos pontjánkövetkezik be? Amikor az évek múlásával megkérdőjelezzük a szakmaikiteljesedésünkbe fektetett munka értékét, vagy egyszerűen csak elvesztettük acél felé vezető utat, és mi magunk is beleszürkültünk az egyforma
hétköznapokba, valamint a látszólag változatlan feladatokba, amelyet a munkánknyújt számunkra.


A krízis jelenlétét időnként észre sem vesszük, csupán azt a néhány aprónak véltjelet, amelyek — gondoljuk ilyenkor — sokkal inkább a kiégésre utalnak, ezértaztán a valódi probléma rejtve marad. De lássuk csak, milyen tünetek utalhatnakarra, hogy itt az idő a változtatásra!

 

Motiválatlanság


Az új projektek, amelyek eddig felvillanyoztak, mára végtelenül unalmassá váltak,így a megvalósításban vagy az új ötletek felvetésében sem veszel részt olyanaktívan, mint egykor. Nem látsz kihívást a mindennapi feladatokban, ésigyekszel minden olyan lehetőséget megragadni, ahol kibújhatsz a további
kötelezettségek alól.

 

Önbizalomhiány


EA karrier-közepi válság egyik árulkodó jele, ha úgy érzed, egyre több kétségébred benned a munkáddal és a szakmai fejlődéseddel kapcsolatban. Hiszen, haazt veszed észre, hogy az általad végzett tevékenység már nem képvisel olyanértéket a cég számára, vagy egyszerűen csak a jelenlegi pozíciódban nem látszúj, egyedi hozzáadott értéket, akkor ez valóban gyengítheti az önmagadba vetetthitet.

 

Nem leled örömödet a munkában


Ha minden vasárnap este azzal a gondolattal fekszel le aludni, hogy egy újabb,kellemetlen hétfőnek nézel elébe, akkor előbb-utóbb tudatosítanod kell
magadban, hogy habár a munka nem a legfőbb örömforrásunk az életben, mégsemkellene ennyi szenvedéssel, és feszengéssel fordulnunk felé.

 

Állandóan fáradtnak érzed magad


Természetes, ha egy nehéz nap után úgy érzed, hogy teljesen kimerültél, és pihenésre vágysz.Azonban, ha ezt jóval gyakrabban, szinte mindennap észleled, akkor az sokkal inkábbegyfajta érzelmi kimerültségre utal, amely után joggal teszed fel a kérdést,hogy ez vajon már a karrier-közepi válság egyik előjele-e.

Mit
tudsz tenni, ha te is egy válságos időszakhoz érkeztél a karrieredben?


1. Hagyj időt a gondolkodásra


Ha a fenti tünetek igaznak bizonyulnak, és valóban foglalkoztat a kérdés, hogyhova tovább, érdemes egy kis időt a pihenésnek szentelni. Vegyél ki néhány napszabadságot, vonulj el a munka fáradalmaitól, a mindennapos problémáktól, éstudatosítsd magadban, hogy ez nem egy kényszerpihenő, hanem sokkal inkább idősaját magadra, a kikapcsolódásra és feltöltődésre.


​2. Találd meg a kiváltó okot


A testi-lelki megújulás mellett ugyanakkor használd fel ezt az időt arra is, hogymegvizsgáld, mi történt veled ez idáig a karrier utad építgetése közben. Tedd
fel a kérdést, hogy mi okozhatta valójában azt az érzést, amely nem hagynyugodni, amikor a munkádra gondolsz. Talán a kollégák, vagy az elvégzendő
munka mennyisége, a megterhelő munkamenet, vagy a szakma választásának helytelenítéseállhat a háttérben? Amint néhány kérdésre megtaláltad a választ, jóvalegyszerűbb lesz megtenni az első lépést a megoldás felé.


3. Keress új célokat


Nem elítélendő, ha egy adott szakmában eltöltött 10-15 év után már nem tudodugyanolyan lelkesedéssel végezni a munkádat, mint pályakezdő zöldfülüként. Tűzzki magad elé új célokat, akár egy régóta áhított új készség elsajátításáravonatkozóan, akár egy új projektbe való bekapcsolódással, amely vagy részbeneltér a jól megszokott feladataidtól, vagy egy új csapattal tudsz ezáltal közreműködni.


4. Változtass a megszokott társaságodon


Talán nem is gondolnánk, de a mindennapi hangulatunkat, munkakedvünket nagy mértékbenbefolyásolja az, hogy milyen társasággal vesszük körbe magunkat. Vedd észre, hanegatívan érint a téged körülvevő munkatársak attitűdje, és nyiss olyan emberekfelé, akik motiváltak és képesek inspirálni, hogy még többet ki tudj hoznimagadból. Ez talán néhány régi ismerős elvesztését vonja maga után, ugyanakkorúj barátságok szövődését is lehetővé teszi.


5. Készülj fel a nehéz döntésekre


Ha mindent megpróbáltál, és a vágyott változás mégsem jön el, akkor valószínűleg aprobléma rajtad kívül keresendő, és talán a jelenlegi munkahelyi környezetedelhagyásával teheted a legtöbbet a boldogságod érdekében. Természetesen ez adöntés nem könnyű, ezért nem is szabad hirtelen elhatározásokba bocsátkozni.Hagyj időt a gondolataid lecsillapodására, és tervezz meg mindent alaposan: mérdfel a munkaerőpiaci igényeket, lehetőségeket, hogy a jelenlegi képességeiddelés készségeiddel milyen állások pályázhatók meg, milyen új skillekre leszszükséged egy új környezetben, mikor lehet ideális az idő a munkahely váltásra,és végül, hogy a jelenlegi pozíciódból hogyan szeretnél távozni.


Ha te is úgy érzed, hogy karrier-közepi válságon mész keresztül, és új lehetőségekután kutatsz, kattints az alábbi linkre, és nézz szét a weboldalunkon, hátha szembejön a vágyott pozíció!


https://www.kellyservices.hu/allasok?utf8=%E2%9C%93&query=&selected_locations=&commit=

Ha tetszett, oszd meg másokkal is!

Share by: