Szenior személybiztosítási kárrendező és kárügyintéző

Közzétéve 8 Október 2021
LokációBudapest
Munkakör típusa Közvetítés
ÜzletágPénzügy / Könyvelés, Szolgáltató / Üzleti központok

Munkakör leírása

Nagy múltú, nemzetközi, a hazai biztosítási piac egyik legdinamikusabban fejlődő vállalatának budapesti központjába keresünk munkatársakat:

Feladatok:

  • Személybiztosítási szolgáltatási igények elbírálása, feldolgozása, kárigények jogalapjának vizsgálata, közreműködés az osztály napi szintű operatív működtetésében
  • Szenior munkatárs esetében a kárrendezési ügyintézők káraktáinak ellenőrzése, a kifizetendő szolgáltatások utalványozása
  • Ügyfél-tájékoztatás, kárigényekkel kapcsolatos ügyfelek levelezések lebonyolítása
  • Konzultáció, szakmai döntéselőkészítő anyagok készítése a biztosító vezető orvosa és az orvosszakértők számára
  • Részvétel a személybiztosítási termékek fejlesztésében, folyamatfejlesztési projektekben, új rendszerfejlesztések tesztelésében (angol nyelven is)
  • Bejelentett panaszok kivizsgálása, határidőre történő kivizsgáltatása
  • A személybiztosítási kárrendezési terület szakmai munkájának, adminisztrációs tevékenységének ellenőrzésében, az ellenőrzés eredményeinek értékelésében történő közreműködés
  • Együttműködés a kötelező adatszolgáltatásban, a szakterület szabályainak kialakításában; társosztályokkal való együttműködés

Követelmények:

  • Minimum középfokú végzettség
  • Biztosítónál - élet-, baleset-, betegség-, ill. egészség-biztosítási - kárrendezési, ill. kárügyintézési területen szerzett több éves szakmai tapasztalat, vagy egészségi kockázat elbírálási jártasság (biztosítótársaságnál), esetlegesen utasbiztosítási háttér
  • Aktív angol-, vagy német-nyelvtudás (elsősorban írásban) szeniorok esetében
  • Komplex projektekben vagy folyamatfejlesztésben szerzett tapasztalat előny
  • Egészségügyi végzettség vagy gyakorlat előny
  • Magabiztos számítástechnikai ismeretek (Word, Excel, Outlook levelező rendszer)
  • Ügyfélorientált attitűd, kezdeményezőkészség, problémamegoldó képesség
  • Precizitás, szorgalom, terhelhetőség, csapatjátékosság

Amit ügyfelünk nyújt:

  • Komplex munkakör, szakmai fejlődési lehetőség, képzések
  • Stabil vállalati háttér; barátságos munkahelyi légkör
  • Korrekt alapfizetés és juttatások; home office lehetőség